XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

 Nasze życie na ziemi jest pielgrzymką. Jej cel nie znajduje się w doczesności, lecz w wieczności. Nasz los po śmierci decyduje się już teraz, w każdej chwili, czynności, myśli, w każdym słowie. Powinniśmy więc nieustannie się nawracać. Już dzisiaj, bo jutro może być za późno. Właśnie dziś powinniśmy walczyć „w dobrych zawodach o wiarę” po to, by zdobyć życie wieczne, do którego zostaliśmy przez Boga powołani.

 Dziś XXIV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś, zgodnie z zapowiedzią, po mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy wszystkich rodziców młodzieży klas VIII, która w tym roku katechetycznym rozpoczyna przygotowanie się do sakramentu bierzmowania.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00. i 17.00, w sobotę o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w środę od godz.15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym można zamawiać msze św. na rok przyszły. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą mszą św.

 W poniedziałek przypada święto Św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy naszą młodzież..

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej różaniec święty.

 W piątek po mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które serdecznie zapraszamy.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki, w którym odnaleźć możemy wiele artykułów zachęcających do głębszej refleksji.

 W niedzielę 1 października po mszy św. o godz.11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu I Komunii Św. W czasie spotkania rodzice otrzymają zamówione różańce dla swoich dzieci.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 ks. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 17 września 2023 r.