VI Niedziela Wielkanocna 9.05.2021

Niedziele Okresu Wielkanocnego w różnoraki sposób naświetlają nam tajemnicę naszego Odkupiciela, Jezusa Chrystusa. Dziś Jezus jest nazwany krzewem winnym, a my — Jego uczniowie — jesteśmy latoroślami. Przez chrzest zespoliliśmy się z Nim w jedno; Eucharystia tę więź umacnia i pogłębia.

Dziś VI niedziela wielkanocna. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie o godz. 17.30.

Dzieci klas III, które po raz pierwszy w sobotę przystąpiły do stołu Pańskiego, przez cały tydzień do piątku włącznie przeżywać będą swój biały tydzień, uczestnicząc we mszy św. i nabożeństwie majowym. Serdecznie zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy w intencji tych dzieci.

Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00.

We wtorek na mszę św. i nabożeństwo majowe oraz katechezę zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym w środę po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

W czwartek przypada 13. dzień miesiąca maja, a więc pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie o godzinie 20.00, które zakończy się apelem jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45. W tym dniu w połączeniu z nabożeństwem majowym rozpoczniemy Nowennę do Ducha Św. przed Uroczystością Ducha Św.

Dzieci klas IV z naszej parafii, które przed rokiem po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Św. swoją I rocznicę przyjęcia tegoż sakramentu obchodzić będą w niedzielę za dwa tygodnie, tj. 30 maja, na mszy św. o godz. 11.00.

Dzisiejsza niedziela jest drugą miesiąca maja. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg do siebie śp. Wojciecha Kościckiego, lat 26, z ul. Jesionowej, którego pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłego Wojciecha, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 9 maja 2021 r.