VI Niedziela zwykła 14.02.2021

 Będąc świadomymi tego, że jesteśmy jak trędowaci, błagający Chrystusa o uzdrowienie, przychodzimy na Eucharystię, aby karmić się Jego Słowem i Ciałem. To tutaj Jezus miłosiernie zwraca się do nas z łaską i mówi: „Bądź uzdrowiony!”. Należąc do świętych i wezwanych do czynienia wszystkiego w imię Boże i ku Jego chwale, wyznajemy grzechy, aby godnie uczestniczyć w liturgii Chrystusowego miłosierdzia.

 Dziś VI niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca lutego. Ofiary zebrane dziś na wszystkich mszach świętych przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne tym tygodniu czynne tylko w środę od 15.00 do 15. 45 i piątek od godz. 15.30 do 16.30.

 W środę rozpoczniemy w Kościele Katolickim nowy okres zwany Wielkim Postem. W tym dniu msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00, 11.00, 16.00 dla dzieci i 18.00. Nowenna do MBNP połączona ze mszą św. w środę o godz. 8.00. Pół godziny wcześniej różaniec święty. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. możemy raz najeść się do syta i dwa razy się posilić. Ofiary zebrane tego dnia na mszach św. przeznaczone będą na hospicja w naszej diecezji.

 W nadchodzącym tygodniu we wtorek i w czwartek po wieczornych mszach św. spotkania dla kandydatów do bierzmowania.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w okresie Wielkiego Postu przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, zaś dla starszych i młodzieży w piątek po mszy św. ok. godz. 17.30.

 Od przyszłej niedzieli, czyli I Niedzieli Wielkiego Postu, nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po południu o godz. 17.00. Zaraz po nabożeństwie pasyjnym msza św. wieczorna ok. godz. 18.00.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. W dzisiejszym numerze tego czasopisma znajduje się szereg ciekawych artykułów.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Bolesława Karłowskiego z ul. Czereśniowej, którego pogrzeb odbył się w czwartek, oraz Tadeusza Koźmińskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłych naszych parafian, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

  Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 14 lutego 2021 r.