Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021

Obchodząc pamiątkę wniebowstąpienia, łączymy się w sposób szczególny z naszym Panem, zasiadającym po prawicy Ojca, pełnym mocy i chwały. Odszedł On sprzed naszych oczu, aby poprowadzić nas tam, gdzie odtąd sam przebywa. Wstępując do nieba, Chrystus sprawił, że dzieląca nas od Niego odległość została raz na zawsze przezwyciężona. Niebo i ziemia łączą się w Jego zmartwychwstałym Ciele. Świadczy o tym Duch Święty, którego Pan posłał do nas, byśmy doświadczyli na nowo Jego bliskości.

Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a zarazem VII niedzielę wielkanocną. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Nabożeństwo majowe z nowenną do Ducha Świętego dziś i w dni powszednie o godz. 17.30.

Biuro parafialne czynne w środę i piątek od 15.30 do 16.30. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00. w soboty o godz. 18.00

We wtorek podczas mszy św. o godz. 16.00 młodzież naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania. W tym dniu nabożeństwo majowe z nowenną do Ducha Świętego zostanie odprawione po mszy św. o godz. 8.00 rano.

W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP z nabożeństwem majowym i nowenną do Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. o godz. 16.45.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

W ubiegłym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Jerzy Jabłoński z ul. Prostej l. 68. którego pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłego Jerzego, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 16 maja 2021 r.