XIV Niedziela zwykła 07.07.2024

„Z radością sławcie Boga… cześć Mu wspaniałą oddajcie”. Podejmując to wołanie, stajemy, aby składać Bogu dziękczynienie i uwielbienie za dar naszego powołania. Prosimy Pana, aby uzdolnił nas do dawania świadectwa, że jesteśmy chrześcijanami, że wierzymy w Jezusa Chrystusa.

Dziś XIV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Przez cały miesiąc lipiec i sierpień w dni powszednie tylko jedna msza św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 ranno, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, w sobotę zaś o godz. 8.00 i 18.00. W okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od 9.00 do 10.00. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed mszą św.

W środę o godz. 17.00 msza św. połączona z nowenną do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec święty.

W czwartek przypada święto św. Benedykta Opata Patrona Europy.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00. W tym dniu przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu Bp. i M.

W sobotę przypada 13. dzień miesiąca lipca, czyli kolejna rocznica objawień fatimskich, a więc o godz. 20.00 odbędzie się trzecie w tym roku nabożeństwo fatimskie zakończone Apelem jasnogórskim, na które serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca lipca. Ofiary zebrane na wszystkich mszach świętych przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszego kościoła parafialnego. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Leokadię Szczepańską l. 102 z ulicy Nadbornej, której pogrzeb odbył się we wtorek, i Dariusza Drapińskiego z ul. Średniej l. 46, którego pogrzeb odbył się w środę. Zmarłych naszych parafian, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach lub udającym się na wakacje, urlopy życzymy miłego, słonecznego wypoczynku.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 7 lipca 2024 r.