II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022

 Kościół rozradowany przyjściem Pana na ziemię wychwala dziś w swej liturgii odwieczną Mądrość Bożą. Ten, który przychodzi w dziecięcej, niepozornej postaci, to przedwieczny Syn Boży. Mądrość, która wszystko stworzyła. Niech nasze spotkanie z Synem Bożym da nam dziś ducha mądrości w poznaniu Jego samego, niech nam da światłe oczy serca, abyśmy na nowo odkryli, kim jesteśmy w Jezusie Chrystusie.

 

 Dziś II niedziela po Narodzeniu Pańskim. Msze św. o stałych godzinach, czyli o 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 Od poniedziałku 3 stycznia rozpoczniemy sprawowanie mszy św. kolędowych o godz. 17.00, na które serdecznie zapraszamy przynajmniej jedną osobę z danej rodziny. Msza św. danego dnia będzie sprawowana w intencji mieszkańców wyznaczonej ulicy. W dni kolędowe msza św. o godz. 8.00 rano i wieczorna o godz. 17.00. Informujemy Parafian, że biuro parafialne czynne jest tylko w środy i soboty, natomiast sprawy pilnie proszę załatwiać po rannej mszy św. W środę po mszy św. o godz. 17.30 pierwsza w tym roku nowenna do MBNP. Serdecznie zapraszamy.

 W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji Uroczystością Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca stycznia. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16. 00

 Chorych z okazji I piątku miesiąca nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek po mszy św.rano.

 W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Przyszła niedziela będzie drugą miesiąca stycznia. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Ojca z naszej parafii: Czesława Sobiepan z ul. Kolorowej i Kazimierz Klimczak z ul. Jaśminowej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Zmarłych naszych parafian, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 Podajemy program mszy św. kolędowych w naszej parafii od poniedziałku do piątku z wyjątkiem czwartku.

Dzień tygodnia Data Ulice
Poniedziałek 3 stycznia 2022 r. Bukowa, Wierzbowa i Dębowa
Wtorek 4 stycznia 2022 r. Wiśniowa (cała) i przyległe: Różana, Czereśniowa, Kalinowa, Grabowa i Jodłowa
Środa 5 stycznia 2022 r. Piaskowa, Wrzosowa, Kwiatowa, Świerkowa, Brzozowa
Piątek 7 stycznia 2022 r. Średnia (cała), Orzechowa, Strumykowa i Wyczółkowskiego
Poniedziałek 10 stycznia 2022 r. Leśna (numery parzyste i nieparzyste), ul. Błonie i Rudy

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 2 stycznia 2022 r.