II Niedziela Adwentu 06.12.2020

Postać Jana Chrzciciela towarzyszy nam w adwencie jako osoba szczególnego świadka. Jan jest tym, o którym Bóg Ojciec mówi do Syna: „Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę”. Każdy chrześcijanin w jakimś sensie jest wobec współczesnego świata kontynuatorem misji św. Jana Chrzciciela. Przede wszystkim przykładem własnego życia winien wzywać innych, by przygotowali się na przyjście Pana. Trzeba być cierpliwym i umacniać swe serce, bo Pan jest blisko.

Dziś II niedziela czasu adwentowego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna   o godz.18.00. Roraty w naszym kościele w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.00. Dla starszych w te same dni tylko o godz. 8.00 rano. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od 15.30 do 16.30.

W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła.

We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu w naszej parafii o godz. 8.00, 11.00 i 17.00 roratnia z udziałem dzieci.

W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy. Przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz.17.00.

W przyszłą niedzielę podczas mszy św. dla dzieci odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom klas trzecich. Serdecznie zapraszamy nasze dzieci.

Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca grudnia. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Chorych z posługą sakramentalną z okazji Świąt Bożego Narodzenia nawiedzimy tylko na indywidualne zaproszenie. Prosimy o zgłoszenie chorych w biurze parafialnym lub w zakrystii.

Zapraszamy do spowiedzi adwentowej codziennie przed mszą św. W tym roku z powodu pandemii nie będzie spowiedzi z udziałem księży z innych parafii z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dlatego zapraszamy codziennie do skorzystania przed każdą mszą św.

W zakrystii można nabywać świece i opłatki na nasz stół wigilijny. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za złożone ofiary na kościół składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

kan. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 6 grudnia 2020 r.