Święto Chrztu Pańskiego 09.01.2022

 Chrystus zanurzony jest w wodzie, zstąpmy razem z Nim do niej, abyśmy wraz z Nim wzwyż wstąpili… Jezus wychodzi z wody i unosi z sobą w górę cały świat; widzi otwierające się niebiosa, które Adam zamknął dla siebie i dla swych potomków… Oczyszczajmy się i bądźmy czyści. Bóg bowiem niczym bardziej się nie raduje jak nawróceniem i zbawieniem człowieka.

 Dziś niedziela Chrztu Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca stycznia. Ofiary zebrane na wszystkich mszach świętych przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Przeżywamy okres kolędowy nieco inny niż dotychczas. W tym czasie msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 8.00 rano i wieczorna o godz. 17.00 sprawowana w intencji mieszkańców wyznaczonej ulicy, a na którą serdecznie zapraszamy przynajmniej jedną osobę z danej rodziny. W sobotę msza św. o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne tylko w środę. Nowenna do MBNP w środę po mszy św. godz. 8.00. rano. Wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 8.00.

 Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Włodzimierza Bedrę z ul. Leśnej, którego pogrzeb odbył się we wtorek. Zmarłego naszego parafianina, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 

 Program mszy świętych i spotkań duszpasterskich na nowy tydzień w naszym kościele jest następujący:

 Poniedziałek 10. 01. 2022

ul. Leśna (cała) i Błonie oraz Rudy, Ks. Jana Pelikanta, Łąkowa, Błota, Nadborna

 Wtorek 11. 01. 2022

ul. Ugory, Prosta, Skośna, Spokojna i Malinowa, Powstańców, Plonowa, Siewna i Żniwna

Środa 12. 01. 2022

ul. Słoneczna, Wiosenna, Barwna, Cicha, Rolna, Nowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Akacjowa

Czwartek 13. 01. 2022

ul. Letnia, Jesienna, Zimowa, Mroźna, Zielona, Tęczowa, Jesionowa, Kościelna i Pogodna

Piątek 14. 01. 2022

ul. Nizinna, Polna, Kasztanowa, Modrzewiowa, Dożynkowa, Równa

Poniedziałek 16. 01. 2022

ul. Wiejska, Kolorowa, Srebrna, Złota, Błękitna, Kącik, Łanowa i Zbożowa

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary na kościół składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

 ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz         

 Solec Kujawski, dnia 9 stycznia 2022 r.