V Niedziela Wielkanocna 07.05.2023

 Gromadzimy się na sprawowanie Najświętszej Eucharystii w atmosferze wielkanocnego rozradowania. Zabity i pogrzebany Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje, aby się wstawiać za nami u Ojca. Trwa radość Wielkiej Nocy, bo żyje Ten, który pokonał śmierć, piekło i szatana. Dzisiejsza niedziela tę radość uobecnia. Ale uobecnia także zbawczą Śmierć Syna Bożego, cenę naszego odkupienia. Wczujmy się więc w tę wielką i bogatą rzeczywistość, którą zawiera w sobie Eucharystia.

 Dziś V niedziela wielkanocna. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie o godz. 17.30.

 Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 8.30 do 9.30. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00. W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość św. Stanisława Bp. i M. – głównego patrona Polski i naszego miasta Solca Kujawskiego.

 W środę nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym po mszy św. o godz. 17.30, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej diecezji bydgoskiej oraz naszej parafii. W tym dniu po mszy wieczornej zaplanowane jest sprzątanie naszej świątyni przed uroczystością I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy rodziców tych dzieci.

 W czwartek po południu o godz. 16.00 dzieci klas III przystąpią po raz drugi do spowiedzi św. przed I Komunią Świętą. Po spowiedzi tych dzieci będzie okazja do spowiedzi dla osób starszych.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45.

 W sobotę 13 maja w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. dzieci klas III, które w tym dniu w dwóch grupach przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św. – o godz. 10.00 i 12.00. Serdecznie zapraszam do modlitwy w intencji tych dzieci i ich rodziców. Natomiast po południu o godzinie 16.00 dzieci te uczestniczyć będą w nabożeństwie majowym, otrzymają pamiątkowe obrazki, wykonane też zostanie wspólne zdjęcie. Przez cały tydzień, tzw. biały, do piątku włącznie będą uczestniczyły we mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 17.00.

 W sobotę 13 maja przypada kolejna rocznica Objawień Fatimskich i pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym, które odprawimy o godz. 20.00, a zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 W niedzielę 21 maja podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas IV przeżywać będą swoją I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy te dzieci w czwartek 18 maja na próbę i do spowiedzi św. o godz. 16.00. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca maja. Ofiary składane na tacę na mszach św. przeznaczone będą cele gospodarcze naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 7 maja 2023 r.