XXVII Niedziela Zwykła 03.10.2021

 Jezus Chrystus przychodzi do człowieka jako sługa. On do końca nas umiłował i z tej miłości do końca rodzi się Eucharystia. Z niej rodzi się doświadczenie męki i śmierci, zapowiedziane przez proroka Izajasza. Z miłości rodzi się Eucharystia! Tylko wtedy sprawowana przez nas Uczta Pana będzie czytelnym znakiem miłości Chrystusa, jeśli znajdzie odzwierciedlenie w postawie służby każdego z nas.

 Dziś XXVII niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś po mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III. Odbiorą oni zamówione różańce, które zostaną poświęcone w przyszłą niedzielę podczas mszy św. dla dzieci o godz. 11.00.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od 9.00 do 10.00 .W biurze parafialnym można zamawiać msze św. na rok przyszły i składać wypominki za naszych zmarłych. Nie zapominajmy o tych, którzy wyprzedzili nas do wiecznej ojczyzny.

 Nabożeństwo różańcowe w miesiącu październiku codziennie o godz.17.30, w soboty po mszy św. o godz. 8.00 rano; dla naszych dzieci dziesiątka różańca we wtorek i czwartek o godz. 16.00.

 W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, a we wtorek św. Siostry Faustyny, wielkiej czcicielki Chrystusa Miłosiernego.

 W środę nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem różańcowym po mszy św. o godz. 17.00.

 W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca października. W tym dniu modlimy się o powołania do służby Bożej w Kościele i Boże błogosławieństwo dla kapłanów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Jest to święto patronalne Matek i Ojców Różańcowych. Z tej okazji Święta Matki Bożej serdecznie zapraszamy Matki i Ojców na wspólną modlitwę różańcową.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w miesiącu październiku w każdy piątek przed mszą św. o godz. 16.45.

 Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca października. Ofiary zebrane w tym dniu na wszystkich mszach św. przeznaczone zostaną na cele gospodarcze naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W przyszłą niedzielę już po raz XXI przeżywać będziemy w Kościele Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się ”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 3 października 2021 r.