III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023

 Temat Bożej cierpliwości wobec grzeszników, cierpliwego oczekiwania na nasze nawrócenie, pojawia się często na kartach Ewangelii. Wynika to z zasady, że „Bóg nie chce śmierci grzesznika, lecz żeby się nawrócił i żył”. Jednakże człowiekowi trudno w tę zasadę uwierzyć, trudno uwierzyć w miłość Boga. Tymczasem Bogu zależy na nas, na naszym życiu. I dlatego Bóg ciągle czeka, daje nam szanse poprawy, nie zraża się naszym lekceważeniem i niewiarą. Ale Bożej cierpliwości nie wolno nadużywać i wystawiać na próbę.

 

 Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Dziś przypada druga niedziela miesiąca marca. Składane dziś na mszach św. ofiary przeznaczone zostaną na opłacenie ogrzewania naszego kościoła. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30. W sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. Natomiast wszelkie sprawy pilne prosimy załatwiać po mszy św. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, w soboty wieczorna o godz. 18.00.

 W poniedziałek 13 marca przypada X rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. W tym dniu w szczególny sposób będziemy pamiętać o Ojcu św. Franciszku.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Pół godziny przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w okresie Wielkiego Postu przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45. Natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.00, a dla młodzieży i osób starszych po mszy św. o godz. 17.30.

 W sobotę o godz. 10.00 kolejne spotkanie dzieci klas III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 Rekolekcje wielkopostne dla dzieci rozpoczną się po IV Niedzieli Wielkiego Postu. Serdecznie już dziś zapraszamy do udziału w tych ćwiczeniach duchowych.

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom dobrej woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości i za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 12 marca 2023 r.