XXVIII Niedziela zwykła 15.10.2023

Jezus Chrystus przychodzi do człowieka jako sługa. On do końca nas umiłował i z tej miłości do końca rodzi się Eucharystia. Z niej rodzi się doświadczenie męki i śmierci, zapowiedziane przez proroka Izajasza. Z miłości rodzi się Eucharystia! Tylko wtedy sprawowana przez nas Uczta Pana będzie czytelnym znakiem miłości Chrystusa, jeśli znajdzie odzwierciedlenie w postawie służby każdego z nas.

Dziś XXVIII niedziela zwykła. Już po raz XXIII przeżywamy w Kościele Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 , o 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo z okazji Dnia Papieskiego i różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II o godz. 17.30.
Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. W biurze parafialnym można składać wypominki za naszych zmarłych. Nie zapominajmy o tych, którzy wyprzedzili nas do wiecznej ojczyzny. Można także rezerwować intencje mszalne na rok przyszły.

Nabożeństwo różańcowe w miesiącu październiku codziennie o godz.17.30, w soboty po mszy św. o godz. 8.00 rano; dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.15.

W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej a zarazem kolejną rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W tym dniu po mszy św. i nabożeństwie różańcowym na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania serdecznie zapraszamy młodzież uczącą się w szkołach ponadpodstawowych: liceach, technikach i szkołach branżowych.

W środę obchodzić będziemy Święto św. Łukasza Ewangelisty w tym dniu nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem różańcowym po mszy św. o godz. 17.00.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45. W tym dniu przypada wspomnienie św. Jana Kantego – kapłana

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.

W przyszłą niedzielę w parafiach należących do województwa kujawsko-pomorskiego obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Pawła II głównego patrona województwa. W tym dniu zbierane przed kościołem ofiary do puszek przeznaczone będą na tzw. Fundusz Papieski. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Zofię Rogala z ul. Kasztanowej, której pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłą Zofię, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 15 października 2023 r.