Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

W radosnym czasie wielkanocnym wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom życzymy głębokiego przeżycia Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego oraz przyjęcia do serc radości, a do życia codziennego odwagi i mocy w dawaniu świadectwa chrześcijańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla nas nadzieją i światłością, która nigdy nie gaśnie! Po dniach Wielkiego Tygodnia przychodzi ten dzień – radosny i wspaniały. Dzień, w którym Kościół woła: Chrystus Zmartwychwstał! Śmierć nie zamknęła Jego życia; oto stargał więzy śmierci i żyje.

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta msza św. rezurekcyjna o godz. 7.00, następne msze św. o 9.30, 11.00, 12.15. i wieczorna o godz. 18.00. Jutro poniedziałek w oktawie wielkanocnej, czyli drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

Od jutra, czyli od poniedziałku wielkanocnego, osiem kolejnych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Zatem w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i wyjątkowo w piątek od godz. 15.30 do 16.30; ze względu na spowiedź dzieci I-komunijnych w sobotę będzie nieczynne. Natomiast sprawy pilne prosimy załatwiać po mszach św. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i wieczorna o godz. 17.00. Natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00.

W środę po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy. Pół godziny przed mszą św. różaniec święty w intencji Ojca Świętego, naszej Diecezji Bydgoskiej i naszej parafii.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00. W tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed mszą św. o godz. 16.45. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny w sobotę po mszy św. o godz. 8.00 rano.

W sobotę, tj.6 kwietnia, na godz. 9.30 zapraszamy dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii Św. W tym dniu nasze dzieci przeżywać będą swoją I spowiedź św. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

W sobotę 6 kwietnia obchodzić będziemy główne uroczystości z okazji XX rocznicy utworzenia naszej Diecezji Bydgoskiej, które rozpoczną się o godz. 12.00 w Bazylice św. Wincentego a Paulo przy Al. Ossolińskich. Dokładny program obchodów umieszczony jest na plakacie, który znajduje się w gablocie na zewnątrz.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w naszej parafii w godzinie Bożego Miłosierdzia po południu o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

Za przeżyte na modlitwie dni Triduum Paschalnego, jak i Święta Zmartwychwstania Pańskiego, za otwarte serca, ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego oraz zadbanie o świąteczny wystrój naszej świątyni składamy serdecznie podziękowanie staropolskim „Bóg zapłać!”. Solenizantom nowego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, Wielkanoc 2024 r.