VI Niedziela zwykła 11.02.2024

Będąc świadomymi tego, że jesteśmy jak trędowaci, błagający Chrystusa o uzdrowienie, przychodzimy na Eucharystię, aby karmić się Jego Słowem i Ciałem. To tutaj Jezus miłosiernie zwraca się do nas z łaską i mówi: „Bądź uzdrowiony!”. Należąc do świętych i wezwanych do czynienia wszystkiego w imię Boże i ku Jego chwale, wyznajemy grzechy, aby godnie uczestniczyć w liturgii Chrystusowego Miłosierdzia.

Dziś VI niedziela zwykła kończąca okres zwykły. Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W dniu dzisiejszym serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we mszach św., byśmy wspólnie modlili się w intencji chorych, cierpiących, samotnych. O godz. 9.30 będzie sprawowana msza św. w tej intencji. Msze św. dziś o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Dziś druga niedziela miesiąca lutego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na opłacenie ogrzewania naszej świątyni parafialnej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne tym tygodniu czynne w środę od godz. 15.00 do 15.45 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

W środę rozpoczniemy w Kościele Katolickim nowy okres, zwany Wielkim Postem. W tym dniu msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00, 11.00, 16.00 dla dzieci i 18.00. Nowenna do MBNP połączona ze mszą św. w środę o godz. 8.00. Pół godziny wcześniej różaniec święty. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. możemy raz najeść się do syta i dwa razy się posilić. W tym dniu zbierane ofiary na mszach św. przeznaczone będą na hospicja w naszej diecezji: w Bydgoszczy, Złotowie i Sępólnie Krajeńskim.

Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 16.00, zaś dla starszych i młodzieży w piątek po mszy św. ok. godz. 17.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45.

Od przyszłej niedzieli, czyli I Niedzieli Wielkiego Postu, nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po południu o godz. 17.00. Zaraz po nabożeństwie pasyjnym msza św. wieczorna ok. godz. 18.00. Zgodnie z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski piątek będzie dniem postu i modlitwy wynagradzającej za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. W dzisiejszym numerze tego czasopisma znajduje się szereg ciekawych artykułów, których lekturę polecamy.

 

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 11 lutego 2024 r.