XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023

 Gromadzimy się razem na sprawowanie Eucharystii w Dniu Pańskim. W tym dniu Chrystus Zmartwychwstał. W tym dniu zesłał na młody Kościół Ducha Świętego. Ten dzień jest dla wyznawców Chrystusa szczególnie święty. Ten dzień jest także czasem szczególnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana na końcu czasów.

 Dziś XXI niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 o 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. W tym ostatnim tygodniu wakacyjnym msza św. tylko jedna – od poniedziałku do czwartku włącznie, a w piątek już o godz. 8.00 i 17.00, w sobotę o godz. 8.00 rano oraz wieczorna o godz. 18.00.

 Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30, natomiast w sobotę od 9.00 do 10.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W poniedziałek wspominać będziemy św. Augustyna doktora Kościoła, a we wtorek przypadać będzie wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 W środę o godz. 17.00 msza św. w łączności z nowenną do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny przed mszą św. różaniec św.

 Powoli dobiegają końca wakacje – czas letniego wypoczynku. Informujemy, że spowiedź św. dla dzieci z okazji I piątku miesiąca września, jak i nowego roku szkolnego i katechetycznego, odbędzie się w piątek 1 września od godz. 15.30. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie sprawowana w poniedziałek 4 września o godz. 8.00. Natomiast poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych naszym dzieciom odbędzie się w przyszłą niedzielę, tj. 3 września, podczas mszy św. dla dzieci o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy!

 W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca września. W piątek nawiedzimy chorych z okazji I piątku miesiąca. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii. W piątek w czasie spowiedzi św. trwać będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 17.00, zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw, Maryi Panny rano po mszy św. o godz. 8.00.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Czasopismo to zawiera szereg ciekawych artykułów, których lekturę serdecznie polecamy. Dzisiejszy numer zawiera comiesięczny dodatek w postaci modlitewnika pt. 5 minut z Panem Bogiem.

 W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał śp. Jerzego Rosiaka z ul. Nizinnej, którego pogrzeb odbył się w czwartek i Krzysztofa Dominiaka z ul. Świerkowej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Zmarłych naszych parafian Jerzego i Krzysztofa, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

 Solec Kujawski, dnia 27 sierpnia 2023 r.