I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

Rozpoczęliśmy święty czterdziestodniowy post. Liturgia jego pierwszej niedzieli ukazuje nam Jezusa Chrystusa, który przez walkę z szatanem uświęcił okres pokuty. Tak też i Kościół podejmuje w tym czasie walkę ze złem, żywiąc się słowem Bożym i Eucharystią. Trzeba, abyśmy szerzej otwierali serca na głos Boga, a także gorliwiej uczestniczyli w Eucharystii. Tu znajdziemy prawdziwy Chleb, który zapewni nam życie.

Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna ok. godz. 18.00. Od dzisiejszej niedzieli, czyli I Niedzieli Wielkiego Postu, nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po południu o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed mszą św. Serdecznie zapraszamy.

Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, a wieczorna w sobotę o godz.18.00.

Nowenna do MBNP połączona ze mszą św. w środę o godz. 17.00. Pół godziny przed mszą św. różaniec w intencji Ojca Św. i naszej parafii.

Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 16.00. Po Drodze Krzyżowej rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, która trwać będzie do godz. 17.00. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45. Droga Krzyżowa dla starszych i młodzieży w piątek po mszy św. ok. godz. 17.30.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. W dzisiejszym numerze tego czasopisma znajduje się szereg ciekawych artykułów, do lektury których zachęcamy.

Pragniemy poinformować naszych parafian, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy V niedzielą Wielkiego Postu. Już dziś zapraszamy do skorzystania z tych wielkopostnych ćwiczeń duchowych.

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 18 lutego 2024 r.