XII Niedziela Zwykła 20.06.2021

 Miłość Jezusa Chrystusa, który wzywa i powołuje chrześcijan do pójścia za Nim oraz do głoszenia Królestwa Bożego, sprawia, że jesteśmy dziś razem jak bracia i siostry, przyjaciele. Chcemy świętować dzień, w którym zmartwychwstał nasz Pan. Jezus Chrystus obecny wśród nas – mocą swojego Ducha daje nam słowo, które nas poucza i ukazuje właściwą drogę życia oraz karmi nas swoim Ciałem i Krwią, byśmy żyli na wieki.

 Dziś przeżywamy XII niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Biskupi polscy zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy zwalniające od uczestnictwa we mszach św. zostają zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

 Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30. Natomiast sprawy nagłe lub pilne prosimy załatwiać po każdej mszy św.

 Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii.

 W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji w czwartek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. dla naszych dzieci i młodzieży. Natomiast msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich w piątek o godz. 8.00. W tym dniu rozpoczniemy wakacje – czas letniego wypoczynku. Wykorzystajmy dobrze ten dar od Pana i nie zapominajmy o Bogu. Nie zapominajmy w tych pięknych miesiącach o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej mszy św., jak również o lekturze prasy i literatury religijnej.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. W tym numerze znajduje się szereg ciekawych artykułów godnych przeczytania.

 Informujemy parafian, że od poniedziałku – 5 lipca, w miesiącach lipcu i sierpniu w dni powszednie od poniedziałku do soboty sprawowana będzie tylko jedna msza św. W poniedziałek i wtorek tylko rano o godz. 8.00, w pozostałe dni, czyli w środę, czwartek i piątek, po południu o godz. 17.00, a sobotę o godz. 18.00.

 W czwartek pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Bronisławę Cyranowicz z ul. Spokojnej. Zmarłą Bronisławę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz         

Solec Kujawski, dnia 20 czerwca 2021 r.