III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024

Stary Testament ukazuje nam obraz Boga pełnego mądrości. Przykładem tej Bożej mądrości są przykazania Boże. Są wciąż aktualne i oryginalne, one nas nie zniewalają, ale są „słowami Bożymi, które dają życie wieczne”. Tylko wtedy, kiedy będziemy wiernie przyjmowali Bożą naukę i wypełniali Jego przykazania, będziemy głosili całemu światu „Chrystusa ukrzyżowanego”, który nie jest zgorszeniem i głupstwem dla innych, ale tym, który jest „mocą i mądrością Bożą”.

Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast wieczorna w sobotę o godz.18.00.

Nowenna do MBNP połączona ze mszą św. w środę o godz. 17.00. Pół godziny przed mszą św. różaniec w intencji Ojca Św., naszej diecezji bydgoskiej i naszej parafii. W czwartek przypada I czwartek miesiąca marca. W tym dniu modlić się będziemy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godz.16.00, zaś dla starszych i młodzieży po mszy św. o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45.

W przyszłą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii Św. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców tych dzieci, przygotowujących się do I spowiedzi św. Serdecznie zapraszam.

Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca marca. Ofiary zebrane na wszystkich mszach świętych przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Informujemy, że w V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach! Program zostanie podany w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, do wnikliwej lektury zwartych w niej artykułów oraz do pogłębionej refleksji nad naszą wiarą.

W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Mirosława Sobieralskiego z ul. Błonie, którego pogrzeb odbył się w środę. Zmarłego Mirosława, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz     

Solec Kujawski, dnia 3 marca 2024 r.