II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

Eucharystia jest wspaniałą i niepojętą tajemnicą. Wobec niej możemy stanąć bezradni jak uczniowie, którzy ujrzeli przemienionego i chwalebnego Jezusa. Musimy sobie uświadomić, że Eucharystia jest znakiem i zadatkiem naszego uczestnictwa w życiu wiecznym. Ta świadomość winna nas skłaniać do przemiany życia, aby godnie kroczyć na spotkanie z Panem. Powinno to być dla nas szczególnie ważne teraz, w okresie Wielkiego Postu, kiedy brzmi jeszcze w naszych uszach wezwanie: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”.

Dziś II niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Kościele w Polsce jako niedziela „Ad Gentes”, czyli pomocy misjom. Kościół zaprasza nas do modlitwy i materialnego wsparcia polskich misjonarzy i misjonarek pracujących w różnych krajach. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w środę od godz. 15.30 do 16.30, w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, w soboty wieczorna o godz. 18.00.

W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego, naszej diecezji i parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca marca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.30. Natomiast w piątek od godz. 16.15 dla klas ósmych i ponadpodstawowych oraz osób starszych. Chorych do zaopatrzenia prosimy o zgłaszanie indywidualne w zakrystii lub biurze parafialnym.

Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 16.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w okresie Wielkiego Postu przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45. Natomiast Droga Krzyżowa dla starszych i młodzieży w piątek po mszy św. o godz. 17.30. Po Drodze Krzyżowej dla dzieci adoracja Najśw. Sakramentu aż do godz. 17.00.

W sobotę po mszy św. rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast na godz. 10.00 zapraszamy do kościoła nasze dzieci z klas III, przygotowujących się do Spowiedzi i Komunii Św.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera ciekawe artykuły oraz specjalny dodatek pt. 5 minut dla Pana Boga.

Na stojaku pod gazetami zostały wyłożone ulotki “Potrzebna pomoc dla Hanki”. Hania Krakowska urodziła się z Zespołem Pfeiffera. Jej rosnący mózg nie może się swobodnie rozwijać, co może doprowadzić do utraty wzroku, słuchu, a nawet życia. Inicjatywę osobiście wspiera nasz Ksiądz Biskup, do którego Mama Hani zwróciła się po pomoc. Szczegóły znajdują się na ulotkach.

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom dobrej woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości i za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 25 lutego 2024 r.