X Niedziela Zwykła 06.06.2021

  Przez wiarę jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa i dawania o Nim świadectwa, aby inni uwierzyli, że zbawienie, jakie dał nam Bóg, dotarło do całego świata. Naśladować Jezusa Chrystusa oznacza wziąć krzyż swoich codziennych obowiązków i iść drogą, która wskazuje nam Zbawiciela. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przy ołtarzu, aby moc Eucharystii uczyniła nas apostołami Chrystusa, Syna Bożego.

 Dziś przeżywamy X niedzielę zwykłą w oktawie Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła codziennie o godz. 17.30.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Biuro parafialne czynne środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30.

 W środę o godz. 17.00 nowenna do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii.

 W czwartek zakończenie oktawy Najdroższego Ciała i Krwi Pańskiej. Po procesji poświęcenie wianków uplecionych z tegorocznych kwiatów i ziół.

 W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu w czasie nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odmówiony akt zadośćuczynienia, a po nim nastąpi procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przed mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

 W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.15. przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona jak i całej naszej diecezji oraz seminarium duchownego

Bł. Michała Kozala Bp. i M. Uroczystą Sumę Odpustową i słowo Boże wygłosi Ks. Mirosław Zabrocki ze Zgromadzenia Ducha Św. Serdecznie zapraszamy.

 Przyszła niedziela jest drugą miesiąca czerwca. Zbierane ofiary na mszach św. przeznaczone są na cele inwestycyjne naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera ciekawe artykuły godne przeczytania.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialne do domu Ojca śp. Zofię Kaczmarek z ul. Kasztanowej, której pogrzeb odbył się w środę. Zmarłą Zofię jak i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz         

Solec Kujawski, dnia 6 czerwca 2021 r.