XVII Niedziela zwykła 25.07.2021

Jak w każdą niedzielę, i dzisiaj także gromadzimy się na sprawowanie pamiątki Pana. Chcemy wsłuchać się w słowa, jakie Bóg do nas kieruje dziś; chcemy w głębokiej wierze zanurzyć się w tajemnicę Chrystusowej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania, chcemy z tego niewyczerpanego źródła Bożej mocy, mądrości i miłości zaczerpnąć sił do życia w pełni chrześcijańskiego. Chcemy po prostu z Bogiem wejść świadomie i odpowiedzialnie w nowy tydzień naszego życia.

Dziś XVII niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś po każdej mszy świętej odbywa się poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych.

W dni powszednie w okresie wakacyjnym tylko jedna msza św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, w pozostałe dni o godz. 17.00, natomiast w soboty o godz. 18.00. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30. Natomiast sprawy pilne można załatwiać po każdej mszy św. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

W poniedziałek, tj. 26 lipca, przypada wspomnienie Św. Joachima i Anny – rodziców Najśw. Maryi Panny. W tym dniu przeżywać będziemy w naszej parafii doroczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona mszą św. o godz. 8.00 i trwać będzie do wieczornej mszy św. do godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do udziału w adoracji. Tak zaplanujmy sobie czas, abyśmy mogli kilka chwil spędzić na prywatnej adoracji.

Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz. 17.30, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny przed mszą św. różaniec święty w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer oprócz ciekawych artykułów wartych przeczytania zawiera comiesięczny dodatek – książeczkę 5 minut dla Pana Boga.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że Kościół w Polsce pragnie wesprzeć poszkodowanych modlitwą oraz ofiarą. „Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli, oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym”. W przyszłą niedzielę w kościołach będą zbierany do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych przez powodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krzysztofa Kułakowskiego z ul. Rolnej, którego pogrzeb odbył się w sobotę, i Krystynę Wojciechowską z ul. Kasztanowej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Zmarłych naszych parafian, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i udającym się na urlop życzymy miłego, słonecznego odpoczynku.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 25 lipca 2021 r.