V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022

Niedziele Okresu Wielkanocnego w różnoraki sposób naświetlają nam tajemnicę naszego Odkupiciela, Jezusa Chrystusa. Dziś Jezus jest nazwany „krzewem winnym”, a my — Jego uczniowie — jesteśmy „latoroślami”. Przez chrzest zespoliliśmy się z Nim w jedno; Eucharystia tę więź umacnia i pogłębia.

Dziś V niedziela wielkanocna. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, następna o godz. 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe w niedzielę i w dni powszednie o godz. 17.30.

Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00.

W poniedziałek obchodzić będziemy Święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski.

We wtorek na mszę św. i katechezę zapraszamy młodzież obu grup przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym w środę po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Zawiera ona szereg ciekawych artykułów.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helenę Smaruj z ul. Leśnej, której pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłą Helenę, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 15 maja 2022 r.