III Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021

 Stary Testament ukazuje nam obraz Boga pełnego mądrości. Przykładem tej Bożej mądrości są przykazania Boże. Są wciąż aktualne i oryginalne, one nas nie zniewalają, ale są „słowami Bożymi, które dają życie wieczne”. Tylko wtedy, kiedy będziemy wiernie przyjmowali Bożą naukę i wypełniali Jego przykazania, będziemy głosili całemu światu „Chrystusa ukrzyżowanego”, który nie jest zgorszeniem i głupstwem dla innych, ale tym, który jest „mocą i mądrością Bożą”.

 Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

 Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast wieczorna w sobotę o godz.18.00.

 We wtorek na mszę św. o godz. 17.00 i katechezę zapraszamy młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Nowenna do MBNP połączona ze mszą św. w środę o godz. 17.00. Pół godziny przed mszą św. różaniec w intencji Ojca Św. i naszej parafii.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45. Natomiast Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz.16.00, zaś dla starszych i młodzieży po mszy św. o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa.

 W przyszłą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii Św.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, do wnikliwej lektury zwartych w niej artykułów oraz do pogłębionej refleksji nad naszą wiarą.

 W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III, przygotowujących się do I spowiedzi św. Serdecznie zapraszam.

 Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca marca. Ofiary zebrane na wszystkich mszach świętych przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Informujemy, że w V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach! Program zostanie podany w przyszłą niedzielę.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz         

Solec Kujawski, dnia 7 marca 2021 r.