V Niedziela Wielkanocna 02.05.2021

 Niedziele Okresu Wielkanocnego w różnoraki sposób naświetlają nam tajemnicę naszego Odkupiciela, Jezusa Chrystusa. Dziś Jezus jest nazwany krzewem winnym, a my — Jego uczniowie — jesteśmy latoroślami. Przez chrzest zespoliliśmy się z Nim w jedno; Eucharystia tę więź umacnia i pogłębia.

Dziś przeżywamy V niedzielę wielkanocną. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę i dni powszednie o godz. 17.30.

Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Zapraszamy.

We wtorek na mszę św. i nabożeństwo majowe oraz katechezę wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30, natomiast w piątek od 15.00 do 16.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00.

Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym w środę po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca maja. W tym dniu modlimy się o powołania do służby Bożej w Kościele i Boże bł. dla kapłanów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tych intencjach. W tym dniu po południu o godz. 15.00 dzieci klas III przystąpią po raz drugi do spowiedzi św. przed I Komunią Św. Po mszy wieczornej zaplanowane jest sprzątanie naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy rodziców tych dzieci.

W piątek przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45.

W sobotę przypada uroczystość Św. Stanisława Bpa i M., głównego patrona Polski i naszego miasta. W naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. dzieci klas III , które w tym dniu w dwóch grupach przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św. o godz. 10.00 i 12.00. Serdecznie zapraszam do modlitwy w intencji tych dzieci i ich rodziców. Po mszy św. dzieci te otrzymają pamiątkowe obrazki, wykonane też zostanie wspólne zdjęcie. Przez cały tydzień, tzw. biały, do piątku włącznie będą uczestniczyły we mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 17.00.

Serdecznie zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów.

Przyszła niedziela jest drugą miesiąca maja. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz         

Solec Kujawski, dnia 2 maja 2021 r.