XII Niedziela zwykła 19.06.2002

Przez wiarę jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa i dawania o Nim świadectwa, aby inni uwierzyli, że zbawienie, jakie dał nam Bóg, dotarło do całego świata. Naśladować Jezusa Chrystusa oznacza wziąć krzyż swoich codziennych obowiązków i iść drogą, która wskazuje nam Zbawiciela. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przy ołtarzu, aby moc Eucharystii uczyniła nas apostołami Chrystusa, Syna Bożego.

Dziś przeżywamy XII niedzielę zwykłą w oktawie Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś podczas mszy św. o godz. 12.15. przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona, jak i całej naszej diecezji oraz seminarium duchownego Bł. Michała Kozala Bp. i M. Uroczystą Sumę Odpustową i słowo Boże wygłosi o. Marek Rajwer ze Zgromadzenia Ducha Św. Serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła codziennie o godz. 17.30.

Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Biuro parafialne czynne środę od godz. 15.30 do 16.30. wi w sobotę 0d godz. 9.00 do 10.00

We wtorek podczas mszy św. o godz. 17.00 młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania. W tym dniu wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna rano po mszy św.

W środę o godz. 17.00 nowenna do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii.

W czwartek zakończenie oktawy Najdroższego Ciała i Krwi Pańskiej. Po procesji poświęcenie wianków uplecionych z tegorocznych kwiatów i ziół. W tym dniu przeżywać będziemy wyjątkowo uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, która przypada 24 czerwca.

W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu w czasie nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odmówiony akt zadośćuczynienia, a po nim nastąpi procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przed mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

Od piątku rozpoczniemy wakacje – czas letniego wypoczynku. Wykorzystajmy dobrze ten dar od Pana Boga i nie zapominajmy w tym czasie o Stwórcy. Niech czas wakacji będzie dla nas okazją do spotkania Boga w przyrodzie i drugim człowieku. Nie zapominajmy w tych pięknych miesiącach o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej mszy świętej. Dzieci i młodzież zapraszamy w piątek na mszę św. o godz. 17.00 z okazji zakończenia roku szkolnego o katechetycznego.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera ciekawe artykuły godne przeczytania.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 19 czerwca 2022 r.