XXI Niedziela Zwykła 21.08.2022

 Jesteśmy Kościołem, narodem świętym i ludem odkupionym. W Dzień Święty, który jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa, gromadzimy się, aby śpiewać Bogu hymn uwielbienia i dziękczynienia za miłość, jaką nam okazał. W tajemnicy tej Eucharystii Pan przeprowadza nas ze śmierci do życia, dlatego odrzućmy zło i stańmy przed nim w pokorze serca.

 

 Dziś przeżywamy XXI niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 W tym tygodniu tylko jedna msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 rano, w pozostałe dni o godz. 17.00, a sobotę o godz. 8.00 i 18.00. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w środę od godz. 15.30 do 16.30. Natomiast sprawy pilne, nagłe proszę załatwiać po każdej mszy św. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed mszą św.

 W środę przypada święto św. Bartłomieja Apostoła. Po mszy św. nowenna do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii.

 W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej. Po mszy św. o godz. 17.00 odnowimy Śluby Jasnogórskie i odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy!

 W sobotę przypada wspomnienie św. Moniki – matki św. Augustyna.

 Powoli dobiegają końca wakacje – czas letniego wypoczynku. Informujemy, że msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie sprawowana w czwartek 1 września o godz. 8.00 rano, natomiast po południu w I czwartek miesiąca, tj. 1 września, jak i w I piątek 2 września od godz. 16.00 będzie miała miejsce spowiedź św. dla naszych dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów wartych przeczytania.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 ks. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 21 sierpnia 2022 r.