V Niedziela Zwykła 07.02.2021

 Będąc świadomymi tego, że jesteśmy jak trędowaci, błagający Chrystusa o uzdrowienie, przychodzimy na Eucharystię, aby karmić się Jego Słowem i Ciałem. To tutaj Jezus miłosiernie zwraca się do nas z łaską i mówi: „Bądź uzdrowiony!”. Należąc do świętych i wezwanych do czynienia wszystkiego w imię Boże i ku Jego chwale, wyznajemy grzechy, aby godnie uczestniczyć w liturgii Chrystusowego miłosierdzia.

 Dziś V niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna godz. 18.00. Dziś w czasie mszy św. o godz. 11.00 dzieciom klas III zostaną poświęcone świece i książeczki do

I Komunii Św. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30.

 W środę nowenna do MBNP połączona ze mszą św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec święty.

 W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, względem tych, których mamy bardzo blisko siebie, i tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W tym dniu serdecznie zapraszamy na mszę św. w intencji chorych, cierpiących, samotnych, która sprawowana będzie o godz. 10.00 w naszym kościele.

 Młodzież, która pragnie w tym roku przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy w czwartek na mszę św. o godz. 17.00 i katechezę. Obecność obowiązkowa.

 Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy w piątek po mszy św. godz. 17.00.

 W sobotę o godz. 10.00 kolejne spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. W dzisiejszym numerze tego czasopisma znajduje się szereg ciekawych artykułów.

 Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca lutego. Ofiary zebrane na wszystkich mszach świętych przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz         

Solec Kujawski, dnia 7 lutego 2021 r.