Uroczystość Najświętszej Trójcy 26.05.2024

Dziś w szczególny sposób wyznajemy największą tajemnicę wiary chrześcijańskiej – tajemnicę Trójjedynego Boga; Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Bóg, niezbadany w swoich drogach i niezgłębiony w tajemnicy swojego wewnętrznego życia, objawia nam Siebie w Tym, kogo posłał na świat, w swym Synu Jednorodzonym – Jezusie Chrystusie. Duch Święty, Trzecia Osoba Trójcy, zespala w miłości Ojca i Syna.

Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30,11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. W tym tygodniu kończy się miesiąc maj, a więc w ostatnie nabożeństwa majowe do piątku włącznie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy! Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, w soboty o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30, zaś w sobotę od 9.00 do 10.00.

Dzieci klas IV, które w niedzielę 16 czerwca przeżywać będą swoją I rocznicę komunii św zapraszamy we wtorek na godz. 16.oo do kościoła. Bardzo serdecznie prosimy rodziców aby zatroszczyli się i przysłali swoje dzieci

W środę po mszy św. o godz.17.30 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym, na które serdecznie zapraszamy. Pół godziny wcześniej różaniec święty w int. Ojca Świętego Franciszka, diecezji i naszej parafii.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W tym roku procesja eucharystyczna wyruszy z naszego kościoła ok. godz. 10.15 i przejdzie ulicami: Zbożową, Leśną, Ugory, Prostą i Nizinną do kościoła. W tym dniu msze św. o godz. 7.30, 9.30, ok. 11.45 oraz wieczorna o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na każdej ulicy oraz udekorowanie trasy procesji. Bardzo serdecznie prosimy panów chętnych, jak w roku ubiegłym, do niesienia baldachimu. Przez cały tydzień w oktawie po mszy św. o godz. 17.00 będzie odbywała się procesja z Najświętszym Sakramentem. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków nie tylko w samą uroczystość, ale i w całej oktawie, zaś chłopców w albach do udziału w procesji.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45. W tym dniu – ostatnim miesiąca maja obchodzić będziemy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę rozpoczynamy nowy miesiąc czerwiec. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

W sobotę przypada I sobota miesiąca czerwca. Po mszy św. o godz. 8.00 rano będzie sprawowane nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny zakończone błogosławieństwem Najśw. Sakramentem.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera nie tylko ciekawe artykuły, ale specjalny dodatek w postaci książki – modlitewnika 5 minut z Panem Bogiem.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 26 maja 2024 r.