XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022

Bóg w swojej dobroci od początku zaprasza ludzi do wspólnoty ze sobą. Kościół, ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, ma być miejscem wspólnoty, przebaczenia i radości. Dzisiaj Pan Jezus zaprasza nas do wspólnoty ze sobą, zaprasza nas do dwóch stołów: Słowa Bożego i Eucharystii. Otwórzmy nasze serca na Boże słowo i na przeżywanie świętych tajemnic naszego zbawienia.

 Dziś XXV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna 18.00.

 Msze św. wdni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.W biurze parafialnym można zamawiać msze św. na rok przyszły oraz składać wypominki roczne na rok przyszły. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszyśw. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

 W tym tygodniu w sobotę przypada IV rocznica Peregrynacji Obrazu Pani Jasnogórskiej do naszej parafii. Po mszy św. o godz. 8.00 odmówimy akt zawierzania naszej parafii naszej Matce i Królowej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki,w którym odnaleźć możemy wiele artykułów zachęcających do głębszej refleksji.

W niedzielę 2 października po mszy św. o godz.11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu I Komunii Św. Rodzice będą mogli odebrać zamówione różańce dla swoich dzieci.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mirosławę Radecką z ul. Nadbornej, której pogrzeb odbył się we wtorek. Zmarłą Mirosławę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 ks. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 18 września 2022 r.