XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021

 Z radością sławcie Boga… cześć Mu wspaniałą oddajcie!”. Podejmując to wołanie, stajemy, aby składać Bogu dziękczynienie i uwielbienie za dar naszego powołania. Prosimy Pana, aby uzdolnił nas do dawania świadectwa, że jesteśmy chrześcijanami, że wierzymy w Jezusa Chrystusa.

 

 Rozpoczęliśmy wakacje. To czas letniego wypoczynku. Wykorzystajmy dobrze ten dar od Pana i nie zapominajmy w tym czasie o Bogu, o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej mszy św., jak również o lekturze prasy i literatury religijnej.

 Dziś przeżywamy trzynastą w roku liturgicznym niedzielę zwykłą. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe do środy włącznie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 W tym tygodniu msze św. o godz. 8.00 rano i godz. 17.00, w sobotę zaś o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30, natomiast w piątek od 15.00 do 16.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu msze w o godz. 8.00 rano i 17.00 po południu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 W środę o godz. 17.00 msza św. połączona z nowenną do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny przed mszą św. różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

 W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz.16.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek na zakończenie adoracji przed mszą św. o godz. 16.45.00. Serdecznie zapraszamy! Chorych z okazji I piątku prosimy o zgłoszenie w biurze parafialnym lub w zakrystii.

 W sobotę przypada I sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej.

 Od poniedziałku 5 lipca przez cały miesiąc lipiec i sierpień w dni powszednie tylko jedna msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 rano, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, w sobotę zaś o godz. 18.00.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera oprócz ciekawych artykułów także specjalny dodatek w postaci modlitewnika 5 minut z Panem Bogiem.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg do wieczności śp. Helenę Rybarczyk z ul. Zbożowej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Zmarłą Helenę, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów

ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz         

 Solec Kujawski, dnia 27 czerwca 2021 r.