VI Niedziela Wielkanocna 22.05.2022

 Niedziele Okresu Wielkanocnego w różnoraki sposób naświetlają nam tajemnicę naszego Odkupiciela, Jezusa Chrystusa. Dziś Jezus jest nazwany krzewem winnym, a my — Jego uczniowie — jesteśmy latoroślami. Przez chrzest zespoliliśmy się z Nim w jedno; Eucharystia tę więź umacnia i pogłębia.

 Dziś VI niedziela wielkanocna. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie o godz. 17.30.

 Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00.

 W poniedziałek, wtorek, i środę przeżywać będziemy Dni Krzyżowe, podczas których będziemy modlić się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

 We wtorek na mszę św. i nabożeństwo majowe oraz katechezę zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym w środę po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

 W czwartek obchodzić będziemy Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które już odeszły do Domu Ojca.

 W ciągu całego roku w każdy czwartek odmawiany jest różaniec i modlitwy o powołania rano pól godziny przed mszą św. Natomiast w miesiącu maju i czerwcu w każdy czwartek pół godziny przed wieczorną mszą św.. Serdecznie zapraszamy parafian, jak i członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań, do wspólnej modlitwy w tych intencjach.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45. W piątek w połączeniu z nabożeństwem majowym rozpoczniemy Nowennę do Ducha Św. przed Uroczystością Ducha Św.

 W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Zawiera ona szereg ciekawych artykułów.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 22 maja 2022 r.