IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

 Temat Bożej cierpliwości wobec grzeszników, cierpliwego oczekiwania na nasze nawrócenie, pojawia się często na kartach Ewangelii. Wynika to z zasady, że „Bóg nie chce śmierci grzesznika, lecz żeby się nawrócił i żył”. Jednakże człowiekowi trudno w tę zasadę uwierzyć, trudno uwierzyć w miłość Boga. Tymczasem Bogu zależy na nas, na naszym życiu. I dlatego Bóg ciągle czeka, daje nam szanse poprawy, nie zraża się naszym lekceważeniem i niewiarą. Ale Bożej cierpliwości nie wolno nadużywać i wystawiać na próbę.

 Dziś IV niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, w soboty wieczorna o godz. 18.00.

 W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, która przypada dzisiaj, ale ze względu na niedzielę Wielkiego Postu przeniesiono ją na poniedziałek. W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.00, a dla starszych w piątek po mszy wieczornej o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

 W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu przypada także 19. rocznica postania naszej Diecezji Bydgoskiej.

 W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas III, które przygotowują się do I spowiedzi i komunii św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji tych dzieci.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, do wnikliwej lektury zwartych w niej artykułów oraz do pogłębionej refleksji nad naszą wiarą.

 W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii będzie mała miejsce w czwartek 30 marca przed Niedzielą Palmową. Dokładny program podamy w przyszłą niedzielę.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy z naszej wspólnoty na miejsce wiecznego spoczynku śp. Reginę Karczewską–Żurek z ul. Leśnej i Leona Rybaka z ul. Błota. Zmarłych naszych parafian, jak i wszystkich naszych drogich zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom dobrej woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości i za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 19 marca 2023 r.