XI Niedziela Zwykła 13.06.2021

 Przez wiarę jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa i dawania o Nim świadectwa, aby inni uwierzyli, że zbawienie, jakie dał nam Bóg, dotarło do całego świata. Naśladować Jezusa Chrystusa oznacza wziąć krzyż swoich codziennych obowiązków i iść drogą, która wskazuje nam Zbawiciela. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przy ołtarzu, aby moc Eucharystii uczyniła nas apostołami Chrystusa, Syna Bożego.

 

 Dziś przeżywamy XI niedzielę zwykłą, a zarazem doroczną Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Bł. Michała Kozala Bp. i M. Uroczystą sumę o godz. 12.15 z procesją wokół kościoła sprawować będzie i słowo Boże wygłosi ks. Mirosław Zabrocki ze Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy! Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dzisiejsza niedziela jest drugą miesiąca czerwca. Zbierane ofiary na mszach św. przeznaczone są na cele inwestycyjne naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Dziś trzynasty dzień miesiąca czerwca, o godz. 20.00 comiesięczne nabożeństwo fatimskie zakończone Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

 Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Wyjątkowo dziś połączone z sumą odpustową i procesją eucharystyczną. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30.

 W środę o godz. 17.00 nowenna do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii.

 W czwartek przypada wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego zakonnika.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera nowe i ciekawe artykuły godne przeczytania.

 W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał śp. Wiesławę Owsińską z ul. Równej. Zmarłą Wiesławę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 13 czerwca 2021 r.