III Niedziela Adwentu 17.12.2023

Postać Jana Chrzciciela towarzyszy nam w adwencie jako osoba szczególnego świadka. Jan jest tym, o którym Bóg Ojciec mówi do Syna: „Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę”. Każdy chrześcijanin w jakimś sensie jest wobec współczesnego świata kontynuatorem misji św. Jana Chrzciciela. Przede wszystkim przykładem własnego życia winien wzywać innych, by przygotowali się na przyjście Pana. Trzeba być cierpliwym i umacniać swe serce, bo Pan jest blisko. 

Dziś III niedziela adwentu, obchodzona w Kościele jako niedziela Gaudete – radości. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Kolejny trzeci tydzień Adwentu obchodzony jest w kościele jako tydzień modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.  

Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.00. Dla osób starszych w te same dni o godz. 8.00 rano.  

W poniedziałek 18 grudnia po mszy św. rano nawiedzimy chorych z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Można jeszcze zgłaszać chorych w zakrystii.  

Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii odbędzie się w środę, tj. 20 grudnia, przed południem od 9.00 do 10.00 i wieczorem od 18.00 do 19.30. z udziałem zaproszonych księży. Serdecznie zapraszamy do licznego skorzystania w tym dniu z tego sakramentu; nie odkładajmy tego sakramentu na ostanie dni czy godziny. 

Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej przed mszą św. różaniec św.  

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek rano po mszy św. o godz. 8.00. W piątek i sobotę będzie jeszcze okazja do spowiedzi św. godzinę przed mszą św.: w piątek od 16.00 do 17.00, a w sobotę od 17.00 do 18.00. 

W zakrystii można nabywać opłatki i świece Caritas na nasz stół wigilijny. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.  

Pragniemy przypomnieć, że przyszła niedziela będzie czwartą, czyli ostatnią, niedzielą adwentu. Msze św. w naszym kościele będą tylko przed południem, nie będzie mszy św. wieczornej. Jednocześnie informujemy, że msza św. zwana pasterką nie zastępuje uczestnictwa we mszy św. IV niedzieli adwentu.  

Przypominamy, że podobnie jak w latach ubiegłych, pasterka bożonarodzeniowa w naszym kościele będzie jedna – o godz. 22.00. Kwadrans wcześniej będzie miało miejsce poświęcenie żłóbka, choinek oraz iluminacji świetlnych. 

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła, za wszelką okazaną pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 17 grudnia 2023 r.