Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jego królowanie różni się jednak od potocznego rozumienia władzy. Jezus króluje całemu światu z krzyża. Patrząc po ludzku, ukrzyżowanie powinno być klęską, tymczasem Chrystus uczynił z krzyża znak zwycięstwa. Krzyż jest znakiem zwycięstwa miłości i królowania opartego na miłości. Wszechświat, którego Jezus jest królem, pełen jest ludzi biednych, poniżonych, grzesznych. Ludzi, którzy potrzebują miłości.  

Dziś w Kościele obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a zarazem XXXIV niedzielę zwykłą. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Po mszy św. o godz. 9.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi i Panu. Przypominamy rodzicom klas III, że dziś po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się pobranie miary tym dzieciom, których rodzice pragą zamówić nowe szatki do I Komunii Św. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.  

W dni powszednie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne będzie w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym można zamawiać intencje na rok przyszły.  

W środę o godz. 17.00 msza św. w łączności z nowenną do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy. Przed mszą św. o godz. 16.30 różaniec św. w intencji Ojca Św. Franciszka i naszej parafii. 

W czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych różnych branż na spotkanie przygotowujące ich do sakramentu bierzmowania. 

W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca grudnia. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00. W czasie spowiedzi od godz. 16.00 do mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45. Chorych do zaopatrzenia prosimy zgłosić w zakrystii. Jednocześnie informujemy, że chorych nawiedzimy drugi raz z okazji Świąt Bożego Narodzenia. 

W sobotę po mszy św. o godz. 8.00 rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy! 

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w Kościele nowy czas liturgiczny, zwany adwentem. Adwent to czas nie tylko wyczekiwania, ale przede wszystkim dobrego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. I takimi oczyma wiary spójrzmy na ten kolejny etap naszego życia, który rozpoczniemy przyszłą niedzielą. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli w zakrystii nabywać opłatki i świece na stół wigilijny. Cena małej to 10 zł, a dużej 20 zł. 

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki. Przypominamy, że lektura artykułów i książek o tematyce religijnej to jeden ze sposobów na pogłębienie wiary. Dzisiejszy numer zawiera specjalny comiesięczny dodatek 5 minut dla Pana Boga. 

W ubiegłym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Ewę Wawrzyniak l. 71 z ul. Prostej, której pogrzeb odbył się w środę. Zmarłą Ewę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu. 

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. 

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 26 listopada 2023 r.