XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2023

Powoli dobiega końca rok kościelny. Coraz częściej będziemy słyszeć w czytaniach liturgicznych o końcu świata, o powtórnym przyjściu Chrystusa na sąd, o powszechnym zmartwychwstaniu. Chrystus przyjdzie w chwale, aby sądzić żywych i umarłych. Wierzymy w tę prawdę. Chrystus przychodzi każdego dnia. Przychodzi i dzisiaj. Trzeba nam mądrych oczu, abyśmy Go zauważyli i uszanowali w małych i potrzebujących, w słowach Pisma, a przede wszystkim, gdy razem z nami zasiada do stołu Eucharystii.

Dziś XXIX niedziela zwykła obchodzona w Kościele jako Światowa Niedziela Misyjna. W parafiach należących do województwa kujawsko-pomorskiego obchodzimy dziś uroczystość św. Jana Pawła II głównego patrona województwa. Zbierane dziś przed kościołem ofiary do puszek przeznaczone będą na tzw. Fundusz Papieski – jako pomoc dla młodzieży uzdolnionej, ale mającej trudne warunki materialne Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!. Msze św. o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę i dni powszednie o godz.17.30, w soboty po mszy św. o godz. 8.00 rano, natomiast dla dzieci w każdy wtorek i czwartek dziesiątka różańca o godz. 16.15. 

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00. Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. W biurze parafialnym można składać wypominki roczne; można także rezerwować intencje mszalne na rok przyszły. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.  

W środę nowenna do MBNP o godz. 17.30 połączona z różańcem św. Serdecznie zapraszamy! 

Koronka do Miłosierdzia Bożego w miesiącu październiku w każdy piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45.  

W sobotę przypada wspomnienie Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Przyszła sobota jest ostatnią sobotą miesiąca października. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie tych, którzy z różnych względów nie zdołali do tej pory uczestniczyć we wspólnym różańcu.  

Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele tylko o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Natomiast o godz. 14.00 na cmentarzu odbędzie się procesja żałobna i po procesji będzie sprawowana msza św. W tym dniu nie będzie mszy św. wieczornej.  

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera ciekawe artykuły. Serdecznie zachęcamy do lektury i pogłębionej refleksji na temat wiary!  

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej św. Ryszarda Kaczmarka z ul. Kasztanowej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Zmarłego Ryszarda, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu. 

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów. 

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 22 października 2023 r.