XIII Niedziela zwykła 26.06.2022

Miłość Jezusa Chrystusa, który wzywa i powołuje chrześcijan do pójścia za Nim oraz do głoszenia Królestwa Bożego, sprawia, że jesteśmy dziś razem jak bracia i siostry, przyjaciele. Chcemy świętować dzień, w którym zmartwychwstał nasz Pan. Jezus Chrystus obecny wśród nas – mocą swojego Ducha daje nam słowo, które nas poucza i ukazuje właściwą drogę życia oraz karmi nas swoim Ciałem i Krwią, byśmy żyli na wieki.

Dziś XIII niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 do czwartku włącznie.

Rozpoczęliśmy wakacje – czas letniego wypoczynku. Wykorzystajmy dobrze ten dar od Pana i nie zapominajmy w tym czasie o Bogu. Niech czas wakacji będzie dla nas okazją do spotkania Boga w przyrodzie i w drugim człowieku. Nie zapominajmy w tych pięknych miesiącach o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej mszy św., jak również o lekturze prasy i literatury religijnej.

Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.

W poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po mszy św. rano i wieczorem odmówimy modlitwę I Rzymską do Matki Bożej.

W środę przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. W tym dniu nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii.

W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca lipca. Okazja do spowiedź św. w piątek od godz. 16.00; w czasie spowiedzi adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą o godz. 16.45. Serdecznie zapraszamy! W sobotę nabożeństwo do Najśw. Serca Najśw. Maryi Panny rano po mszy św. o godz. 8.00

Informujemy parafian, że od przyszłego poniedziałku, tj. od 4 lipca, w miesiącach lipcu i sierpniu w dni powszednie od poniedziałku do soboty sprawowana będzie tylko jedna msza św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, a w sobotę wieczorna o godz.18.00.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 26 czerwca 2022r.