XXIX Niedziela Zwykła 17.10.2021

 Powoli dobiega końca rok kościelny. Coraz częściej będziemy słyszeć w czytaniach liturgicznych o końcu świata, o powtórnym przyjściu Chrystusa na sąd, o powszechnym zmartwychwstaniu. Chrystus przyjdzie w chwale, aby sądzić żywych i umarłych. Wierzymy w tę prawdę. Chrystus przychodzi każdego dnia. Przychodzi i dzisiaj. Trzeba nam mądrych oczu, abyśmy Go zauważyli i uszanowali w małych i potrzebujących, w słowach Pisma, a przede wszystkim, gdy razem z nami zasiada do stołu Eucharystii.

 Dziś XXIX niedziela zwykła. Msze św. o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę i w dni powszednie o godz.17.30, w soboty po mszy św. o godz. 8.00 rano, natomiast dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.00. Dziś, jak było zapowiadane, przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na tzw. Fundusz Papieski. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00. Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do 16.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym można składać wypominki roczne; można także rezerwować msze św. na rok przyszły. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 We wtorek na nabożeństwo różańcowe i spotkanie o godz. 17.30 zapraszamy młodzież klas ponadpodstawowych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Natomiast w czwartek zapraszamy klasy VIII.

 W środę nowenna do MBNP o godz. 17.30 połączona z różańcem św. Serdecznie zapraszamy!

 W piątek przypada uroczystość św. Jana Pawła II. O godz. 17.30 zapraszamy do wspólnego odmówienia różańca za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, który tak bardzo kochał tę modlitwę.

 Koronka do Miłosierdzia Bożego w miesiącu październiku w każdy piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45.

 Przyszła niedziela obchodzona będzie w Kościele jako Niedziela Misyjna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji misji świętych.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera ciekawe artykuły. Serdecznie zachęcamy do lektury i pogłębionej refleksji na temat wiary!

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

 

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 17 października 2021 r.