IV Niedziela zwykła 28.01.2024

Pan gromadzi nas w dniu świętym przy stole słowa i Eucharystii. Świętym dniem Izraela był szabat – znak wolności, trwania w przymierzu z Bogiem i pamiątki stworzenia. Dla nas chrześcijan każda niedziela jest upamiętnieniem Zmartwychwstania Chrystusa. W tym dniu szczególnie poświęconym Panu słuchamy Bożego słowa i karmimy się Ciałem i Krwią Pańską, dziękując Bogu za dzieło naszego zbawienia.

Dziś przeżywamy IV niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

Msze św. w dni powszednie według normalnego porządku, czyli o godz. 8.00 ranna i 17.00 po południu, a w soboty o 8.00 i 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do 16.30 i sobotę od 9.00 do 10.00.

We wtorek na katechezę godzinę 18.00 do kościoła zapraszamy młodzież uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych i branżowych oraz klasy VIII, przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.

W środę nowenna do MBNP, połączona ze mszą św. o godz. 17.00; wcześniej różaniec święty.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed mszą św., a w piątek od godz. 16.00. W tym też czasie rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, która trwać będzie do godz. 17.00. O godz. 17.00 msza św. wieczorna. Chorych do zaopatrzenia prosimy zgłaszać indywidualne. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45.

W piątek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Podczas każdej mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie świec. Dzieci klas III zapraszamy ze świecami i książeczkami do poświęcenia na mszę św. o godz. 11.00 w przyszłą niedzielę.

W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny po mszy św. o godz. 8.00 rano. Serdecznie zapraszamy! W sobotę 3 lutego na godzinę 10.00 zapraszamy na spotkanie do kościoła dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Św.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów oraz comiesięczny dodatek w postaci modlitewnika 5 minut z Panem Bogiem.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Irenę Żaguń z ul. Leśnej, której pogrzeb obył się w piątek, oraz Wiesława Magdę, z ul. Zbożowej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Zmarłych Irenę i Wiesława, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom, Dobrodziejom za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 28 stycznia 2024 r.