V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

 Wielki Czterdziestodniowy Post to święty czas pokuty, czas pracowitego powstania z grzechów i powrotu do Boga. Nasz Pan, pełen miłosierdzia, czeka na nas i przypomina, że musimy pojednać się z Nim i z Kościołem, abyśmy godnie mogli przeżywać Święta Paschalne. Niech czas Wielkiego Postu i naszych Rekolekcji Wielkopostnych jeszcze bardziej nas zbliży do Boga!

 

 Dziś V niedziela Wielkiego Postu. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Dziś msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna ok. godz.18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Dziś przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W dni rekolekcyjne msze św. w poniedziałek i środę 9.00 oraz o godz. 18.00, zaś we wtorek od godz. 9.00 okazja do spowiedzi św., a msza św. o godz. 10.00. W te dni po południu od godz. 17.00 do 18.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Natomiast w czwartek okazja do spowiedzi od 17.30 do godz. 20.00. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę i piątek od godz.15.30 do 16.30.

 W środę nowenna do MBNP na zakończenie adoracji przed wieczorną mszą św. o godz.17.45. Pół godziny wcześniej różaniec święty.

 W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to również rocznica powstania naszej Diecezji Bydgoskiej.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45 . Msza św. o godz. 17.00, natomiast Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00, a dla starszych o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie tych, którzy dotychczas nie mogli w nim uczestniczyć.

 Przyszła niedziela, zwana palmową, jest pamiątką wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Święcenie palm będzie miało miejsce na wszystkich mszach św. Na mszę św. o godzinie 11.00 zapraszamy dzieci z gałązkami palmowymi. Uczestniczyć będą one w uroczystości upamiętniającej wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

 Chorych pragniemy nawiedzić z posługą sakramentalną wielkanocną w poniedziałek, tj. 29 marca, w godzinach rannych. Prosimy o zgłaszanie chorych indywidualnie w biurze parafialnym lub w zakrystii. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom obchodzącym swoje imieniny życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 21 marca 2021 r.