XIX Niedziela Zwykła 08.08.2021

 Jesteśmy Kościołem, narodem świętym i ludem odkupionym. W Dzień Święty, który jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa, gromadzimy się, aby śpiewać Bogu hymn uwielbienia i dziękczynienia za miłość, jaką nam okazał. W tajemnicy tej Eucharystii Pan przeprowadza nas ze śmierci do życia, dlatego odrzućmy zło i stańmy przed Nim w pokorze serca.

 

 Dziś XIX niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś druga niedziela miesiąca. Zebrane dziś ofiary na mszach św. przeznaczone będą na cele inwestycyjne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W czasie wakacyjnym w dni powszednie tylko jedna msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 rano, w pozostałe dni o godz. 17.00, natomiast w sobotę o godz. 18.00. Biuro parafialne tym tygodniu czynne tylko w środę od godz. 15.30 do 16.30. Sprawy nagłe lub pilne proszę załatwiać po każdej mszy św. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W środę po mszy św. o godz. 17.30 nowenna do MBNP. Pół godziny przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii.

 W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00. W tym dniu przypada 13. dzień miesiąca sierpnia, a więc kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim, na które serdecznie zapraszamy.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Skorzystajmy z okazji do pogłębionej lektury artykułów o tematyce religijnej.

 W przyszłą niedzielę przypada 15. dzień miesiąca sierpnia, a więc doroczna Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Podczas każdej mszy św. odbędzie się poświęcenie owoców, kwiatów i ziół.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i udającym się na urlop życzymy miłego, słonecznego odpoczynku.

ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 8 sierpnia 2021 r.