XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021

 Jezus Chrystus przychodzi do człowieka jako sługa. On do końca nas umiłował i z tej miłości do końca rodzi się Eucharystia. Z niej rodzi się doświadczenie męki i śmierci, zapowiedziane przez proroka Izajasza. Z miłości rodzi się Eucharystia! Tylko wtedy sprawowana przez nas Uczta Pana będzie czytelnym znakiem miłości Chrystusa, jeśli znajdzie odzwierciedlenie w postawie służby każdego z nas.

 Dziś XXVIII niedziela zwykła. Już po raz XXI przeżywamy w Kościele Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się”. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, podczas której odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom klas trzecich, o 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo z okazji Dnia Papieskiego i różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II o godz. 17.30. Dziś przypada druga niedziela miesiąca października. Ofiary zebrane na wszystkich mszach św. przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!. Dziś po południu o godz. 16.00 w salce na zapleczu naszego kościoła odbędzie się spotkanie Matek Różańcowych. Serdecznie zapraszamy.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30. i soboty od 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym można składać wypominki za naszych zmarłych. Nie zapominajmy o tych, którzy wyprzedzili nas do wiecznej ojczyzny. Można także rezerwować intencje mszalne na rok przyszły.

 Nabożeństwo różańcowe w miesiącu październiku codziennie o godz.17.30, w soboty po mszy św. o godz. 8.00 rano; dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.00.

 W środę przypada 13. dzień miesiąca października, a zarazem ostanie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które będzie połączone z nabożeństwem różańcowym o godz. 20.00 i zakończone apelem jasnogórskim. W tym dniu nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem fatimskim o godz. 20.00.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.

 W przyszłą niedzielę zbierane przed kościołem ofiary do puszek przeznaczone będą na tzw. Fundusz Papieski. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!. Przyszła niedziela obchodzona będzie w Kościele jako Niedziela Misyjna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji misji świętych.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 10 października 2021 r.