III Niedziela Wielkanocna 18.04.2021

  Gromadzimy się na sprawowanie Najświętszej Eucharystii w atmosferze wielkanocnego rozradowania. Zabity i pogrzebany Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje, aby się wstawiać za nami u Ojca. Trwa radość Wielkiej Nocy, bo żyje Ten, który pokonał śmierć, piekło i szatana.

Dzisiejsza niedziela tę radość uobecnia. Ale uobecnia także zbawczą Śmierć Syna Bożego, cenę naszego odkupienia. Wczujmy się więc w tę wielką i bogatą rzeczywistość, którą zawiera w sobie Eucharystia.

 Dziś III niedziela wielkanocna, a zarazem niedziela biblijna rozpoczynająca XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Biblia, która jest księgą życia zaprasza nas ona do jej codziennego czytania i rozważania Słowa Bożego. Msze św. dziś o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o 18.00.

 W dni powszednie Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30.

 We wtorek zapraszamy na mszę św. i katechezę wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

 W Piątek przepada Uroczystość Św. Wojciecha Bp i M. głównego patrona Polski i naszej Metropolii. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

 W sobotę, tj. 24 kwietnia, o godz. 10.00 kolejne spotkanie dzieci klas III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Natomiast w przyszłą niedzielę tj. 25 kwietnia po mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie rodziców tych dzieci.

 W przyszłą niedzielę, tj. 25 kwietnia, rozpocznie się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, w której znajduje się wiele artykułów godnych przeczytania.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Bożenę Jankowską lat 63 z ul. średniej, której pogrzeb odbył się w środę. Zmarłą Bożenę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu miłosierdziu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz         

Solec Kujawski, dnia 18 kwietnia 2021 r.