II Niedziela Wielkanocna 07.04.2024

Święto Miłosierdzia Bożego

Gromadzimy się na sprawowanie Najświętszej Eucharystii w atmosferze wielkanocnego rozradowania. Zabity i pogrzebany Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje, aby się wstawiać za nami u Ojca. Trwa radość Wielkiej Nocy, bo żyje Ten, który pokonał śmierć, piekło i szatana.

Dzisiejsza niedziela tę radość uobecnia. Ale uobecnia także zbawczą Śmierć Syna Bożego, cenę naszego odkupienia. Wczujmy się więc w tę wielką i bogatą rzeczywistość, którą zawiera w sobie Eucharystia.

Dziś II Niedziela Wielkanocna, określana w tradycji jako niedziela biała. Jest to Święto Miłosierdzia Bożego. Ta niedzielą rozpoczynamy w kościele Tydzień Miłosierdzia. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o 18.00. Dziś po południu w godzinie Bożego Miłosierdzia Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Koronką o godz. 15.00, na które serdecznie zapraszamy. Z okazji dzisiejszego święta w przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na wsparcie dzieła Caritas.

Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które przypadło w tym roku w Wielki Poniedziałek i zostało przeniesione na poniedziałek 8 kwietnia. Jest to dzień świętości życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

We wtorek 9 kwietnia w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpocznie się ona mszą św. o godz. 8.00 rano i trwać będzie do mszy wieczornej. O godz. 16.45 nastąpi zakończenie adoracji i wieczorna msza św.

Nowenna do MBNP w środę połączona ze mszą św. o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszamy. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego, naszej diecezji bydgoskiej i naszej parafii.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, w której znajduje się wiele interesujacych artykułów.

Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca kwietnia. Ofiary zebrane na wszystkich mszach świętych przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

W przyszłą sobotę tj. 13 kwietnia, o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 7 kwietnia 2024 r.