V Niedziela zwykła 05.02.2023

 Będąc świadomymi tego, że jesteśmy jak trędowaci, błagający Chrystusa o uzdrowienie, przychodzimy na Eucharystię, aby karmić się Jego Słowem i Ciałem. To tutaj Jezus miłosiernie zwraca się do nas z łaską i mówi: „Bądź uzdrowiony!”. Należąc do świętych i wezwanych do czynienia wszystkiego w imię Boże i ku Jego chwale, wyznajemy grzechy, aby godnie uczestniczyć w liturgii Chrystusowego miłosierdzia.

 Dziś V niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna godz. 18.00. Dziś w czasie mszy św. o godz. 11.00 dzieciom klas III zostaną poświęcone świece do I Komunii Św. Po tej mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców tych dzieci. Serdecznie zapraszamy przynajmniej jednego z rodziców. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Przeżywamy obecnie drugi tydzień zimowych ferii. Nie zapominajmy w tym czasie zimowego wypoczynku o naszych chrześcijańskich obowiązkach względem Pana Boga, takich jak codzienna modlitwa i niedzielna Eucharystia.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30. i sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

 W środę nowenna do MBNP połączona ze mszą św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec święty. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy w piątek po mszy św. godz. 17.00.

 W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, względem tych, których mamy bardzo blisko siebie, i tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W tym dniu serdecznie zapraszamy na mszę św. w intencji chorych, cierpiących, samotnych, która sprawowana będzie o godz. 10.00 w naszym kościele.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. W dzisiejszym numerze tego czasopisma znajduje się szereg artykułów dotyczących kwestii religijnych, społecznych, relacji z wydarzeń w naszej Diecezji Bydgoskiej.

 Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca lutego. Ofiary zebrane na wszystkich mszach świętych przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszej świątyni parafialnej. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej św. Liliannę Nikodem z ul. Błonie, której pogrzeb odbył się w czwartek, i Antoniego Rewińskiego z ul. Skośnej, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłych Liliannę i Antoniego, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 5 lutego 2023 r.