III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024

Gromadzimy się na sprawowanie Najświętszej Eucharystii w atmosferze wielkanocnego rozradowania. Zabity i pogrzebany Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje, aby się wstawiać za nami u Ojca. Trwa radość Wielkiej Nocy, bo żyje Ten, który pokonał śmierć, piekło i szatana. Dzisiejsza niedziela tę radość uobecnia. Ale uobecnia także zbawczą Śmierć Syna Bożego, cenę naszego odkupienia. Wczujmy się więc w tę wielką i bogatą rzeczywistość, którą zawiera w sobie Eucharystia.

Dziś III niedziela wielkanocna, a zarazem niedziela biblijna rozpoczynająca XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Biblia, która jest księgą życia, zaprasza nas do jej codziennego czytania i rozważania Słowa Bożego w każdym dniu naszego życia. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o 18.00.

Dziś przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na wsparcie dzieła Caritas z okazji jej święta, które obchodziliśmy przed tygodniem. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego, naszej diecezji i naszej parafii.

W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na katechezę wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

W sobotę, tj. 20 kwietnia, o godz. 10.00 kolejne spotkanie dzieci klas III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Natomiast w przyszłą niedzielę 21 kwietnia po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców tych dzieci.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, w której znajduje się wiele artykułów godnych przeczytania.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy światowy Dzień Modlitw o Powołania. Módlmy się gorąco w tej intencji, bo żniwo jest wielkie, ale robotników mało.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 14 kwietnia 2024 r.