II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

 Temat Bożej cierpliwości wobec grzeszników, cierpliwego oczekiwania na nasze nawrócenie, pojawia się często na kartach Ewangelii. Wynika to z zasady, że „Bóg nie chce śmierci grzesznika, lecz żeby się nawrócił i żył”. Jednakże człowiekowi trudno w tę zasadę uwierzyć, trudno uwierzyć w miłość Boga. Tymczasem Bogu zależy na nas, na naszym życiu. I dlatego Bóg ciągle czeka, daje nam szanse poprawy, nie zraża się naszym lekceważeniem i niewiarą. Ale Bożej cierpliwości nie wolno nadużywać i wystawiać na próbę.

 

 Dziś II niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św.

 Biuro parafialne czynne będzie w środę od godz. 15.30 do 16.30. W sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. Natomiast wszelkie sprawy pilne prosimy załatwiać po mszy św. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, w soboty wieczorna o godz. 18.00.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w okresie Wielkiego Postu przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45. Natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.00, a dla młodzieży i osób starszych po mszy św. o godz. 17.30.

 W przyszłą sobotę o godz. 10.00 kolejne spotkania dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Św.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 Rekolekcje wielkopostne dla dzieci rozpoczną się po IV niedzieli Wielkiego Postu. W tym roku w naszej parafii rekolekcje odbędą się wydatkowo później przed konsekracją naszego kościoła w miesiącu czerwcu. Dokładny program podamy bliżej daty tej uroczystości, którą przeżywać będziemy w niedzielę 25 czerwca na mszy św. o godz. 12.15. Serdecznie już dziś zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

 Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu marcu. Składane ofiary na mszach św. w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na opłacenie ogrzewania naszego kościoła. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Filipiaka z ul. Rolnej, długoletniego naszego kościelnego, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłego naszego parafianina Jana, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom dobrej woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości i za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 5 marca 2023 r.