Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2022

 „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujmy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną, codzienność.

 Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w ciągu dnia o godz. 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Jutro drugi dzień Bożego Narodzenia, który obchodzić będziemy jako Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika. Serdecznie zapraszamy nasze rodziny z dziećmi do uczestniczenia w tym dniu w nabożeństwie kolędowym po południu o godz. 14.30. Tego dnia msze św. według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz.18.00.

 Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do 16.30. W środę ostania w tym roku nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00.

 W sobotę przypada ostatni dzień roku cywilnego 2022. Po południu o godzinie 15.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu za otrzymane dary i łaski, przepraszając jednocześnie dobrego Boga za popełnione grzechy. O godz. 17.30 zakończenie adoracji. Wieczorna msza św. na zakończenie starego roku o godz. 18.00.

 W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2023. Będzie to zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msza św. o godz. 9.30, po której odmówimy litanię do Imienia Jezus. Następne msze św. o godz. 11.00, 12.15 i wieczorna o 18.00.

 W roku 2023, podobnie jak w ubiegłym, tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii nie będzie. Natomiast od 2 stycznia rozpoczniemy odprawianie wieczorem mszy św. w intencji parafian z poszczególnych ulic, na które to msze św. już dziś zapraszamy. Program ulic podamy w przyszłą niedzielę. Jeżeli w danym dniu komuś nie będzie odpowiadać termin, może przyjść w innym dniu.

 Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy udekorowaniu naszej świątyni; wszystkim Paniom, Panom, Ks. Wikariuszowi, naszemu Nadleśnictwu z Panem Nadleśniczym na czele za piękne choinki, ministrantom, lektorom i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej – jakże radosnej – Uroczystości Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 25 grudnia 2022 r.