Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jego królowanie różni się jednak od potocznego rozumienia władzy. Jezus króluje całemu światu z krzyża. Patrząc po ludzku, ukrzyżowanie powinno być klęską, tymczasem Chrystus uczynił z krzyża znak zwycięstwa. Krzyż  jest znakiem zwycięstwa miłości i królowania opartego na miłości. Wszechświat, którego Jezus jest królem, pełen jest ludzi biednych, poniżonych, grzesznych. Ludzi, którzy potrzebują miłości.           

Dziś w Kościele obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a zarazem XXXIV niedzielę zwykłą. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna  o godz. 18.00. Po mszy św. o godz. 9.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówmy  Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Okazja do  spowiedzi św. przed każdą mszą św.

W  dni powszednie  msze św. o godz. 8.00 i 17.00, w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne w czasie pandemii czynne w środę i piątek  od godz. 15.30 do 16.30. Przypominamy, że w  biurze parafialnym można  zamawiać cały czas intencje na rok przyszły.

W środę o godz. 17.00 msza św. w łączności z  nowenną do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy.  Przed mszą św. o godz. 16.30  różaniec św. w intencji Ojca Św. Franciszka i naszej parafii.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w Kościele nowy czas liturgiczny, zwany adwentem. Adwent to czas nie tylko wyczekiwania, ale przede wszystkim dobrego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. I takimi oczyma wiary spójrzmy na ten czas, który rozpoczniemy przyszłą niedzielą.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie  rodziców dzieci klas III. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.  Przypominamy, że lektura artykułów i książek o tematyce religijnej to jeden ze sposobów na pogłębienie wiary.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom    przybyłym  do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości  składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz         

 Solec Kujawski, dnia 22  listopada  2020 r.