Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023

W radosnym czasie wielkanocnym wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom życzymy głębokiego przeżycia Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego oraz przyjęcia do serc radości, a do życia codziennego odwagi i mocy w dawaniu świadectwa chrześcijańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla nas nadzieją i światłością, która nigdy nie gaśnie! Po dniach Wielkiego Tygodnia przychodzi ten dzień – radosny i wspaniały. Dzień, w którym Kościół woła: Chrystus Zmartwychwstał! Śmierć nie zamknęła Jego życia; oto stargał więzy śmierci i żyje.

 Chrystus Zmartwychwstał. W wielkanocny poranek światło zwyciężyło ciemności i na przekór cierpieniu nastała głęboka radość. Ta niepojęta prawda przekazywana z ust do ust przez pierwszych świadków radosnej nowiny, rozbrzmiewa w Kościele już od ponad dwudziestu wieków. Zmartwychwstały Chrystus żyje w swoim Kościele.

 Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 7.00, następne msze św. o 9.30, 11.00, 12.15. i wieczorna o godz. 18.00. Dzisiaj, tj. 9 kwietnia, w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Ze względu na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się ona po mszy św. w południe i trwać będzie do mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszany do uczestnictwa w prywatnej adoracji. Jutro poniedziałek w oktawie wielkanocnej, czyli drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 Od jutra, czyli od poniedziałku wielkanocnego, osiem kolejnych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Zatem w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30. i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i wieczorna o godz. 17.00. Natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00.

 W środę po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy. Pół godziny wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego, naszej diecezji bydgoskiej i naszej parafii.

 W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy św. wieczornej. W tym dniu przypada też święto Chrztu Polski.

 W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii Św. W tym dniu nasze dzieci przeżywać będą swoją I spowiedź św. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w naszej parafii po południu o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę składane ofiary na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie naszej świątyni. Za złożone ofiary składamy serdecznie Bóg zapłać!.

 Za przeżyte na modlitwie dni Triduum Paschalnego, jak i Święta Zmartwychwstania Pańskiego, za otwarte serca, ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego oraz zadbanie o świąteczny wystrój naszej świątyni składamy serdecznie podziękowanie staropolskim „Bóg zapłać!”. Solenizantom nowego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz     

Solec Kujawski, Wielkanoc 2023 r.